Zastanawiasz się, czy pożyczka pod zastaw samochodu w leasingu to dostępne rozwiązanie? Przeczytaj czym charakteryzuje się pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania i dlaczego nie jest to opcja, która może być zastosowana w przypadku samochodu w leasingu.
Czym charakteryzuje się pożyczka pod zastaw samochodu z możliwością użytkowania?
Pożyczka pod zastaw samochodu jest tak naprawdę zwykłą pożyczką, z tą różnicą, że zabezpieczeniem dla udzielającego pożyczki jest nasze auto. Kredytobiorca powinien przed podjęciem decyzji o wzięciu pożyczki znaleźć korzystną ofertę dla siebie, a następnie złożyć wniosek o udzielenie pożyczki. Jeżeli korzystamy z ofert, które znajdujemy w sieci i dostępny jest do wypełnienia odpowiedni formularz online, wówczas będziemy mogli sami podać swoje dane oraz dane naszego samochodu, którego chcemy użyć jako zastaw.
Warto zdecydować się na złożenie wniosku na stronie https://autokapital.pl, gdzie będzie on rozpatrzony w ciągu maksymalnie dwóch dni. Następnie należy podpisać warunki umowy i spełnić jej warunki. Ponadto na czas trwania pożyczki pożyczkodawca będzie oczekiwał, że ustanowimy go współwłaścicielem naszego pojazdu. Żeby to uczynić, należy udać się do wydziału komunikacji, który jest właściwy dla naszego miejsca zamieszkania i złożyć odpowiednie zgłoszenie. Następnie odpowiednie potwierdzenia i dokumenty należy okazać pożyczkodawcy. W tym momencie można się spodziewać, że środki, o które wnioskowaliśmy, znajdą się na naszym koncie.
Czy można wziąć kredyt pod zastaw samochodu w leasingu?
Odpowiedź na to pytanie warto zacząć od przedstawienia definicji leasingu, który stanowi coraz popularniejszą formą posiadania samochodu. Obecnie z tej formy finansowania mogą korzystać już nie tylko firmy, ale także i zwykli klienci. Niestety, pożyczka pod zastaw samochodu nie jest możliwa. Wynika to z samej idei leasingu, podczas którego przedmiot w trakcie leasingowania nie jest własnością klienta, a pożyczka pod zastaw auta możliwa jest jedynie w przypadku pełnoprawnych właścicieli pojazdów.
Wyjątek stanowi jednak pożyczka leasingowa, która stanowi rodzaj kredytu udzielanego pod zastaw samochodu. W takiej sytuacji zabezpieczeniem staje się cesja polisy ubezpieczeniowej, a także częściowe przywłaszczenie pojazdu przez pożyczkodawcę. W tym celu należy zgłosić odpowiedni wniosek w wydziale ruchu drogowego, który jest właściwy dla miejsca zamieszkania. Takie rozwiązanie sprawia, że firma ma dodatkowe pieniądze, a samochód wciąż jest w jej użytkowaniu.
- Zewnętrzny materiał partnerski